KWIATY
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: 1 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Różne porady praktyczne  (Przeczytany 1112 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BarbaraWo
Moderator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 163


« : Marzec 07, 2014, 11:01:57 »

Porady różne:

 - Herbata zużyta jest dobrym nawozem dla kwiatów pokojowych.

 - Zapach cebuli zostanie usunięty z noża, gdy przeciągniemy nóż przez surową marchew.

 - Niemiły zapach rybi z naczyń usunie się fusami z kawy.

 - Chcąc odświeżyć stare sztućce ze stali nierdzewnej, należy je włożyć do wody w której gotowały się ziemniaki, pozostawić w takiej kąpieli na 10 minut, a następnie przemyć w wodzie utlenionej, wytrzeć do sucha i wypolerować kawałkiwm zamszu.

 - Kwiaty pokojowe jest bardzo korzystnie podlewać wodą, w której przemywało się mięso.

 - Ciasto zachowa dłużej świeżość, będzie długo pulchne i wilgotne, jeśli do pojemnika, gdzie je przechowujemy, włożymy kawałek świeżego chleba, najlepiej razowego.

 - Aby mieć zawsze świeży sok z cytryny należy wycisnąć cytryny, następnie wlać sok w plastykowe pojemniczki do robienia lodu i zamrozić. Zamrożone kostki przełożyć do foliowej torebki i trzymać w zamrażalniku.

 - Plamy z rdzy z foremek do ciasta można sczyścić namydloną stalową watą, a potem foremkę dobrze umyć i wysuszyć.

 - Przy przesadzaniu roślin doniczkowych, dobrze jest włożyć do ziemi strzępy starej gąbki. Utrzymuje powietrze i wilgoć.

 - Aby zabezpieczyć się przed nalotem komarów w pokoju, należy postawić na parapecie okna bukiet z liści orzecha włoskiego, to je skutecznie odstraszy, gdyż one nie znoszą jego zapachu.

 - Aby kwiaty cięte, przetrzymywane długo bez wody, np. w podróży, nie zwiędły, należy końce ich łodyg wbić w świeży ogórek o odciętym czubku.

 - Jeżeli brakuje nam jajek, to jajka w cieście można zastąpić żelatyną. Jedna łyżka stołowa żelatyny dodana do ciasta zastępuje 3 jajka. Trzeba zalać żelatynę niewielką ilością zimnej wody, agdy rozpuści się po kilku minutach, dolać szklankę gorącej wody i ubijać tę masę trzepaczką lub mikserem, aż stanie się puszysta. Dodać do ciasta zamiast jaj.

 - Jeżeli chcemy mieć zawsze świeży sok z cytryny, to trzeba wycisnąć świeże cytryny, a sok wlać w plastykowe pojemniczki do robienia lodu i zamrozić. Zamrożone kostki przełożyć do foliowej torebki i trzymać w zamrażalniku.

 - Duszona cebula będzie miała delikatny smak i śliczny, złoty kolor, jeśli plasterki przeznaczone do smażenia włożymy na 15 minut do świeżego mleka i osączymy przed położeniem na patelni.

 - Aby odświeżyć kromkę czerstwego chleba trzeba położyć kromkę na talerzyku, umieścić talerzyk w patelni, wlać koło niego pół szklanki wody, nakryć wszystko pokrywką i doprowadzić do zagotowania wody, a następnie pozwolić jej doszczętnie wyparować.                                                             

 - Migdały przed dodaniem do ciasta należy umyć i namoczyć w mleku przeznaczonym do wlania w ciasto. Wtedy migdały będą miały intensywniejszy zapach i nie wysuszą ciasta.

 - Rodzynki przed włożeniem do ciasta należy umyć, namoczyć, dobrze osączyć, a potem włożyć w roztopione masło, i na koniec otoczyć w mące. Tak przygotowane nie opadną na dno.

 - Aby grzyby kurki długo się nie dusiły i nie były twarde, to do oczyszczenia kurek nie należy używać noża ani innego metalowago narzędzia, gdyż kurki tego właśnie najbardziej nie lubią. W zetknięciu z metalem twardnieją. Należy je czyścić w wodzie i łamać rękami, następnie przyrządzić normalnie, według kulinarnego przepisu.

 - Jeśli chcemy przechowywać żółtka oddzielone od białka, to jest taki sposób, że żółtko wyjęte z białka, nie uszkodzone, przechowuje się doskonale w zimnej wodzie. A drugi sposób jest taki, że żółtka wkładamy do słoika i pokrywamy je stopionym masłem, ale nie za gorącym. Przechowywać w lodówce.

 - Aby sprawdzić przed rozbiciem skorupki, czy jajko jest świeże, to trzeba do 1 litra wody wsypać 10 deka soli, zamieszać, aby sól się rozpuściła i w ten roztwór włożyć jajko. Jeśli jest całkiem świeże, to opadnie na dno, a im starsze tym wyżej pływa.

 - Masę jajecznicy można powiększyć przez dodanie tartej bułki rozmoczonej w mleku - 1 płaska łyżka stołowa bułki zalana 1 łyżką stołową mleka, na 1 jajko. Będzie to oczywiście inna jajecznica.

 - W upalne dni mleko nie zwarzy się podczas gotowania, jeśli rozmącimy w nim odrobinę cukru.

 - Świeże mięso, zalane mlekiem (które się niebawem zsiada) utrzymuje przez kilka dni jego doskonałą świeżość.

 - Piernik będzie miał znacznie lepszy smak i kolor, jeśli do ciasta doda się mielonej gorzkiej czekolady, a zamiast mleka użyje się mocnej, zimnej kawy.

 - Aby pozbawić rybę morską nieprzyjemnego zapachu i dodać jej smaku, należy ją moczyć w świeżym mleku przez 2 godziny.

 - Pleśnieniu białego sera można zapobiec przez przechowywanie go w lodówce, w zamkniętym pojemniku razem z kostką cukru. Ser pozostaje długo wilgotny i świeży.

 - Mięso i ryby można smażyć bez tłuszczu, jeśli posypie się gorącą patelnię szczyptą grubej soli. Trzeba poczekać, aż kryształki soli zaczną podskakiwać i położyć na nich mięso czy rybę bez obawy, że przykleją się do dna.

 - Jabłka i gruszki dodawane do surówek nie ściemnieją, jeśli zanurzymy je na chwilę w lekko osolonej wodzie.

 - Szczypta soli dodana do gotującego się rabarbaru odkwasza go w znacznej mierze.

 - Twarde jabłka zmiękną szybko, gdy do gotowania dodamy odrobinę soli.

 - Odrobina soli dodana do kakao podnosi smak kremu czekoladowego i polewy na torcie.

 - Cytrusy oprószone lekko solą mają znacznie lepszy smak.

 - Cebula usuwa zapach przypalonego tłuszczu, dlatego patelnię z przypalonym tłuszczem należy natychmiast przetrzeć rozkrojoną cebulą.

 - Aby kalafior, brukselka i kapusta podczas gotowania nie zionęły przykrym zapachem, trzeba w chwili zagotowania się ich, wrzucić do garnka skórkę suchego chleba lub gałązki zielonej pietruszki.

 - Żeby pieczone w piekarniku ziemniaki miały chrupką skórkę i stanowiły przysłowiowe niebo w gębie, trzeba je najpierw obgotować przez 5 minut w wodzie, potem oroczyć w mące i dopiero piec jak zwykle.

 - Solniczkę, przed wsypaniem do niej soli, trzeba dokładnie osuszyć, następnie na dno włożyć kilka ziarenek ryżu, które nie pozwolą soli zwilgotnieć i stwardnieć.

 
Zapisane
Strony: 1 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polishmasters freeforall kluczzmierzchu manadadelobosdia-o-noche wladca-smokow